• 00 dni
  • 00 godzin
  • 00 minut
  • 00 sekund

WIELKI ZNAK

25 – 29 SIERPNIA 2016

„Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.” –Ap 12, 1

Apokaliptyczny znak Niewiasty możemy odczytywać na różne sposoby. Jest to przede wszystkim obraz Kościoła, ale Tradycja widzi w nim również Najświętszą Maryję Pannę. W czasie Golgoty Młodych chcemy skupić się na tym Znaku – spróbować odczytać i przyjąć go do własnego życia.

Św. Franciszek z Asyżu nadał Maryi wyjątkowy tytuł DZIEWICY UCZYNIONEJ KOŚCIOŁEM. Oznacza to, że Ona pierwsza przeszła drogę Kościoła, zrealizowała chrześcijańskie powołanie. W Niej faktem stają się wszystkie obietnice Boga. Stąd Maryja, Matka Kościoła, jest dla każdego wierzącego znakiem nadziei…

Nasz problem często polega na tym, że nie widzimy możliwości przełożenia na własne życie tego, co słyszymy w Kościele, w pewnym sensie doświadczamy „abstrakcyjności” własnej wiary. W całym zamieszaniu dojrzewania gubimy się w relacji z Bogiem, nie rozumiemy Jego słowa, widzimy własną małoduszność i brak wiary, niechęć do modlitwy i liturgii. Nie potrafimy wykrzesać z siebie „dobrego chrześcijanina”. Jesteśmy rozczarowani sobą, nie potrafimy „ogarnąć” własnego życia w prawie żadnym wymiarze. Boimy się relacji, odpowiedzialności i decyzji.

Celem tegorocznej Golgoty Młodych jest przejście ze sfery sloganu, teorii i zagubienia do osobistego doświadczenia działania Pana Boga. Będziemy patrzeć na Maryję i iść Jej śladami. Chcemy zgłębić tajemnice Jej życia, od Zwiastowania po Wniebowzięcie, po to żeby w Bożym świetle spojrzeć na własne życie. Zawierzamy Jej siebie, aby Ona poprowadziła nas do autentycznego zjednoczenia z Bogiem. Wtedy to On, przez działanie Kościoła,  sam zmieni naszą optykę, sposób patrzenia na rzeczywistość i prowadzi do nawrócenia. Przeprowadzi z lęku, ciemności i niepokoju do nowego życia w Duchu Świętym.

  • Bądź pozdrowiona Pani, święta Królowo, święta Boża Rodzicielko, Maryjo; która jesteś Dziewicą, uczynioną Kościołem…

    św. Franciszek z Asyżu

ZAWIERZENIE

Dzieło Golgoty Młodych, które w tym roku organizujemy już po raz dziesiąty zawierzamy Maryi, Matce Kościoła. Niech Ona opiekuje się Spotkaniem i otacza swoją opieką wszystkich zaangażowanych w jego przygotowanie i organizację. Wierzymy, że w tym roku Golgota Młodych stanie się ewangeliczną Gospodą, w której każdy zraniony, na wpół żywy będzie mógł doświadczyć uzdrawiającego działania Boga. Miejscem, w którym każdy będzie mógł cieszyć się nadzieją życia wiecznego, którą Samarytanin zawarł w ostatnich wypowiedzianych w gospodzie słowach.

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania, sugestie, pozdrowienia - napisz :) Jesteśmy w kontakcie :)

Not readable? Change text. captcha txt