LOGO0002
godni2
  • 00 days
  • 00 hours
  • 00 minutes
  • 00 seconds

ZŁOTY CIELEC

24 – 28 SIERPNIA 2017

„Zrób nam bogów – powiedzieli do Aarona – którzy będą szli przed nami, bo nie wiemy, co się stało z tym Mojżeszem, który wyprowadził nas z ziemi egipskiej”. Wówczas to zrobili sobie cielca i złożyli ofiarę bałwanowi, i cieszyli się dziełem swoich rąk.

Dz 7, 40-41

Natura nie znosi pustki.

Izraelici, kiedy na pustyni Mojżesz na chwilę zniknął im z oczu, nalegali na Aarona: „Uczyń nam boga, który by szedł przed nami, bo nie wiemy, co się stało z Mojżeszem„. Aaron przetapia ich złote kosztowności i wykonuje z niego posążek cielca, który od tej pory ma stać bogiem Izraela…

Ta rzeczywistość dotyczy również ludzkiego serca, które zawsze szuka swojego skarbu („Gdzie skarb twój, tam będzie i serce twoje” Mt 6, 21).

Ewangelia jasno mówi, że autentycznym skarbem jest Królestwo Boże i życie wieczne. Doświadczenie życia pokazuje nam jednak, że często zamiast służyć Bogu, wybieramy służbę mamonie – mimo, że doskonale wiemy, że nie można służyć dwom panom (Mt 6, 24).

W tym kontekście Golgota Młodych stanie się miejscem głębokiego rozeznania duchowego. Postawimy sobie pytanie, które leży również u podstaw doświadczenia  franciszkańskiego – „Komu lepiej służyć? Panu czy słudze?”.

Kto jest moim Panem? Za czym idę?

Czy istnieje rzeczywistość, która zajmuje w moim życiu miejsce Boga Żywego i Prawdziwego? Rzeczywistość, która jest moim złotym cielcem…

IMG_2869
Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania, sugestie, pozdrowienia - napisz :) Jesteśmy w kontakcie :)

Not readable? Change text. captcha txt